Home - > Informacje - > Co to jest kolekcjonerski hologram i legitymacja els

Co to jest kolekcjonerski hologram i legitymacja els

cze 29, 2019 | Aktualności

Mianem hologramu do legitymacji określa się bardzo cienki kawałek folii spełniający określone przepisy, wydane przez rozporządzenie Ministerstwa Edukacji. W swojej oryginalnej formie służą one do przedłużania ważności dokumentów potwierdzających status studenta, jednak można je również kolekcjonować. Przeznaczone dla filatelistów naklejki na legitymację z UJ, czy UG wykonane są w rozmiarze 9 mm x 10 mm i można je nakleić na daną powierzchnię wyłącznie raz. Wszystko dlatego, ponieważ oryginalne hologramy na legitymację posiadają zabezpieczenie zabraniające ich usunięcia – przy każdej próbie odklejenia naklejka ulega zniszczeniu. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na sprzedaż aktualnych i archiwalnych edycji naklejek ELS dla kolekcjonerów – w przypadku zgubienia lub zniszczenia hologramu mogą oni uzupełnić swoje zbiory lub wymienić się dodatkowymi sztukami znaczków ze znajomymi. Kolekcjonowanie naklejek do legitymacji studenckich jest bowiem całkowicie legalne w naszym kraju!
kolekcjonerskie hologramy na legitymacje studencką

Kolekcjonerskie hologramy do legitymacji jako hobby

Swoje hologramy na legitymację przygotowujemy według najwyższych standardów wydanych przez ustawodawcę głównie ze względu na zbieraczy. Są nimi przede wszystkim byli studenci, którzy dzięki zbieraniu hologramów ELS przenoszą się do lat młodości. W sprzedaży posiadamy bowiem znaczki na legitymacje z archiwalnymi datami, pozwalające uzupełnić kolekcję nawet o kilka edycji wstecz. Poza byłymi studentami naklejki na legitymację z Katowic, czy Warszawy wybierane są przez hobbystów, którzy dotąd nie mieli do czynienia ze środowiskiem akademickim. Mogą oni mieć pewność, że zamawiane u nas hologramy posiadają wymiary 9 mm x 10 mm, a także znaki Orła i RP tożsame oryginalnym znaczkom ELS. Nasze hologramy do legitymacji przeznaczone są jedynie do wykorzystywania w celach kolekcjonerskich – z uwagi na ich wygląd tożsamy z oryginałami przestrzegamy przed naklejaniem ich na prawdziwe legitymacje studenckie i wykorzystywaniem w celu błędnego poświadczenia statusu studenta.

Kolekcjonujesz Hologramy na legitymację studencką ?

Początkujący kolekcjonerzy powinni dowiedzieć się, w jakim celu wykorzystywane są przez studentów hologramy na legitymacje studencką . Otóż na uczelniach, takich jak Uniwersytet Gdański, czy Uniwersytet Warszawski obowiązuje system Elektronicznych Legitymacji Studenckich (w skrócie – ELS). Stanowi on poświadczenie, że dana osoba posługująca się legitymacją ma status studenta i jest uprawniona do otrzymywania zniżek miedzy innymi na przejazd komunikacją miejską. Same hologramy do legitymacji służą do przedłużania ważności legitymacji elektronicznych – znaczki wraz z kolejnym semestrem umieszcza się na dokumentach studentów, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy w poprzedniej sesji egzaminacyjnej. Na hologramach umieszczone są specjalne daty ważności, które mówią w jakim terminie dokument traci swoją moc. Właśnie dlatego hologramy na legitymacje w Warszawie, czy Katowicach wydawane są co pół roku, wraz z końcem marca i października, kiedy to przypada początek kolejnych semestrów nauki na uczelniach wyższych. Podobnie, jak w przypadku hologramów ELS na uczelniach również kolekcjonerskie naklejki na legitymację wydawane są co pół roku, z datami tożsamymi do oryginałów. Dzięki temu zbieracze mogą na bieżąco aktualizować swoje kolekcje o najnowsze egzemplarze naklejek.

Zamów teraz nowy

Hologram na legitymację

31-10-24

+ numer seryjny

Kolekcjonerski hologram na legitymacje els z datą 31-10-24 już dostępny. Przeznaczony, dla wszystkich kolekcjonerów hologramów els, chcących powiększyć swoje zbiory o nowy egzemplarz z nową datą. Hologram dotyczy semestru letniego 2024.
Oferowane hologramy na legitymacje ELS, posiadają laserową datę ważności i unikalny numer seryjny oraz spełniają wszystkie standardy MEN. Potrzebujesz hologramy do legitymacji z innymi datami? Szukasz serii archiwalnych? Zobacz wszystkie dostępne edycje z poprzednich lat, wybierz i zamów.

inne daty

Hologram ELS

31-10-24

(4.91 / 5 )

Kolekcjonerski hologram studencki ELS z datą 31-03-24, przeznaczony na akademicki semestr zimowy 2023/24.

teraz

175 PLN

129 PLN

 

+ wysyłka w 24h

Kup teraz

Oryginalność naklejki na legitymacje studencką

Błędne jest przeświadczenie, że kolekcjonując naklejki na legitymacje łamie się prawo. Wręcz przeciwnie – w przepisach nie ma przeciwwskazań do zbierania tych niewielkich nalepek. Mimo, iż egzemplarze dedykowane kolekcjonerom wyglądają dokładnie tak, jak oryginalne...

czytaj dalej