Home - > Informacje - > Teraz wszystkie hologramy na legitymacje muszą posiadać numer seryjny

Teraz wszystkie hologramy na legitymacje muszą posiadać numer seryjny

lip 25, 2019 | Aktualności, Polecane

Od 2020 roku hologramy na legitymacje zyskują dodatkowy element w swojej budowie – to ważna wiadomość zarówno dla studentów, jak i kolekcjonerów. Od teraz oryginalne naklejki ELS poza swoimi wymiarami, znakiem RP, Orła i datą ważności zyskują numer seryjny, odróżniający oryginalne nalepki od falsyfikatów. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020 hologramy na legitymacje posiadać będą unikatowy i niepowtarzalny numer serii, którego dotąd nie było na ich powierzchni. Pojawiający się nowy hologram z datą 2020 uzyska 8-cyfrowy szyfr nad datą ważności, który będzie wykonany tą samą techniką, co termin obowiązywania nalepki. Podobnie jak data będzie on przezroczysty, wykonany techniką laserową, a po naklejeniu uzyska kolor podłoża. Nowe hologramy na legitymacje z numerem seryjnym od przyszłego semestru obowiązywać będą na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce.

Numer seryjny a archiwalne hologramy na legitymacje studencką

Jak hologramy na legitymacje studenckie wyglądały do tej pory? Zarówno egzemplarze wydawane na uczelniach wyższych w kraju, jak i kolekcjonerskie naklejki ELS sprzedawane na OLX i w renomowanych punktach wykonywane były w wymiarze 9x10 mm. Do tej pory o ich oryginalności świadczyły znak RP i Orła, a także zabezpieczenie przed odklejeniem – tak zwany „plaster miodu”. Wydawane we wcześniejszych latach hologramy na legitymacje miały również na swojej powierzchni umieszczoną laserową datę ważności, która po przyklejeniu stawała się przezroczysta. Była ona precyzyjnie wyciętym znakiem, zmieniającym się co semestr akademicki, a jednocześnie stanowiła ona kod seryjny hologramu i legitymacji. Od roku 2019/2020 ma się to zmienić – nad datą ważności pojawi się dodatkowy ciąg 8 cyfr, stanowiący unikatową kombinację dla każdego hologramu. Ma on świadczyć o oryginalności naklejki. Zarówno technika jego wykonania, jak i zachowanie na wybranym podłożu będzie takie samo, jak w przypadku daty ważności – hologramy na legitymacje 2019/2020 będą miały przezroczysty numer seryjny, przybierający barwę podłoża.

Hologramy na legitymacje els i nowy kod seryjny

Na forum dla zbieraczy już pojawiają się głosy, by zachować szczególną ostrożność przy zakupie nalepek studenckich w przyszłym roku akademickim. Kolekcjonerzy zwracają uwagę, że nowy hologram z datą 2020 posiadać będzie dodatkowy numer seryjny, który zgodnie z zapowiedziami nie jest tym samym, co data ważności. Od teraz hologramy na legitymacje wydawane na wszystkich uczelniach wyższych w kraju nad datą ważności posiadać będą przezroczysty, przybierający kolor podłoża ciąg 8 cyfr o unikatowej kombinacji kod seryjny. Oryginalne egzemplarze posiadać będą jedyny w swoim rodzaju numer seryjny, pełniący rolę numeru naklejki studenckiej. Trzeba uważać, ponieważ 8-cyfrowy ciąg nad datą ważności nie oznacza terminu przydatności hologramu – od teraz kod seryjny i data ważności to dwa osobne elementy naklejki. Wszystkie uczelnie w Polsce zobowiązane są rozprowadzać naklejki wśród studentów zawierające unikalny, przezroczysty ciąg 8 cyfr nad datą ważności.

Zamów teraz nowy

Hologram na legitymację

31-10-22

+ numer seryjny

Kolekcjonerski hologram na legitymacje els z datą 31-10-22 już dostępny. Przeznaczony, dla wszystkich kolekcjonerów hologramów els, chcących powiększyć swoje zbiory o nowy egzemplarz z nową datą. Hologram dotyczy semestru letniego 2022.
Oferowane hologramy na legitymacje ELS, posiadają laserową datę ważności i unikalny numer seryjny oraz spełniają wszystkie standardy MEN. Potrzebujesz hologramy do legitymacji z innymi datami? Szukasz serii archiwalnych? Zobacz wszystkie dostępne edycje z poprzednich lat, wybierz i zamów.

inne daty

Hologram ELS

31-10-22

(4.91 / 5 )

Kolekcjonerski hologram studencki ELS z datą 31-10-22, przeznaczony na akademicki semestr letni 2022.

teraz

150 PLN

100 PLN

 

+ wysyłka w 24h

Kup teraz

Oryginalność naklejki na legitymacje studencką

Błędne jest przeświadczenie, że kolekcjonując naklejki na legitymacje łamie się prawo. Wręcz przeciwnie – w przepisach nie ma przeciwwskazań do zbierania tych niewielkich nalepek. Mimo, iż egzemplarze dedykowane kolekcjonerom wyglądają dokładnie tak, jak oryginalne...

czytaj dalej