Home - > Informacje - > Oryginalność naklejki na legitymacje studencką

Oryginalność naklejki na legitymacje studencką

wrz 30, 2019 | Aktualności

Błędne jest przeświadczenie, że kolekcjonując naklejki na legitymacje łamie się prawo. Wręcz przeciwnie – w przepisach nie ma przeciwwskazań do zbierania tych niewielkich nalepek. Mimo, iż egzemplarze dedykowane kolekcjonerom wyglądają dokładnie tak, jak oryginalne hologramy studenckie to można je bez obaw nabywać i przechowywać. Kolekcjonerzy powinni pamiętać, by swoje hologramy ELS wykorzystywać jedynie zgodnie z przeznaczeniem – naklejki na legitymacje nabywane w sklepach internetowych można posiadać tylko do użytku kolekcjonerskiego.

Co trzeba wiedzieć aby odróżnić oryginalne naklejki na legitymacje od bezwartościowych podróbek

Trzeba wiedzieć, że podrabiane hologramy studenckie bardzo łatwo odróżnić od oryginalnych egzemplarzy. Zbieracze powinni być uczuleni zwłaszcza na wygląd zamawianych produktów. Jeśli naklejki na legitymacje studencką prezentowane na zdjęciu nie posiadają znaku RP, Orła, daty ważności, numeru seryjnego, czy zabezpieczenia „plastrem miodu”, to wówczas nie mają żadnej wartości. Wystarczy, by zabrakło na nich jednego z tych elementów – przeznaczone do zbierania naklejki na legitymacje są bezwartościowym składnikiem kolekcji. Jak więc rozpoznać oryginały i odróżnić je od podróbek? Przede wszystkim trzeba uważnie obserwować zdjęcia przedstawiane przez sprzedawców. Jeśli prezentowane na nich naklejki na legitymacje nie posiadają choć jednego z wymienionych elementów, wówczas warto zrezygnować z finalizowania transakcji. Trzeba również zwracać uwagę na miejsce zakupu. Wielu oszustów spotkać można na aukcjach OLX, czy Allegro, z kolei najbardziej cenieni i uczciwi sprzedawcy posługują się własnymi serwisami sprzedażowymi. O tym, gdzie najlepiej jest kupić naklejki na legitymacje informują również wieloletni zbieracze – informacji prosto od nich szukać warto na forach dla kolekcjonerów.

Naklejki kolekcjonerskie na legitymacje nie różnią się wyglądem od oryginalnych hologramów ELS!

Początkujący zbieracze sądzą, że naklejki na legitymacje dedykowane kolekcjonerom różnią się swoim wyglądem od pierwowzorów. Tymczasem hologramy ELS przeznaczone dla studentów wyglądają identycznie jak egzemplarze dla kolekcjonerów. Po pierwsze naklejki i legitymacje ELS w obu przypadkach tworzone są według ścisłych rozmiarów – ich krawędzie muszą mierzyć dokładnie 9 i 10 mm. Po drugie, na wierzchniej warstwie hologramów muszą być widoczne dwa obrazy, które zmieniają się względem punktu obserwacji. Są to Orzeł oraz napis RP. Pod nimi znajduje się wycięty za pomocą lasera termin ważności hologramu. Zarówno oryginalne, jak i kolekcjonerskie naklejki na legitymacje zmieniają termin co pół roku. Od roku akademickiego 2019/2020 nad datą znajdować się będzie specjalny numer seryjny, odróżniający poszczególne nalepki. Kolekcjonerzy powinni również wiedzieć, że ich egzemplarze muszą posiadać także specjalne zabezpieczenie. „Plaster miodu”, bo o niego chodzi, znajduje się na spodniej warstwie nalepki i jest praktycznie niewidoczny dla właściciela. Dopiero, gdy próbuje się odkleić naklejki na legitymacje od dokumentu lub klasera, to „plaster miodu” zostawia na ich powierzchni charakterystyczny wzór, niszcząc hologram. Ważne jest, by nalepka posiadała wszystkie wymienione elementy – tylko wtedy ma wartość dla zbieraczy.

Zamów teraz nowy

Hologram na legitymację

31-10-24

+ numer seryjny

Kolekcjonerski hologram na legitymacje els z datą 31-10-24 już dostępny. Przeznaczony, dla wszystkich kolekcjonerów hologramów els, chcących powiększyć swoje zbiory o nowy egzemplarz z nową datą. Hologram dotyczy semestru letniego 2024.
Oferowane hologramy na legitymacje ELS, posiadają laserową datę ważności i unikalny numer seryjny oraz spełniają wszystkie standardy MEN. Potrzebujesz hologramy do legitymacji z innymi datami? Szukasz serii archiwalnych? Zobacz wszystkie dostępne edycje z poprzednich lat, wybierz i zamów.

inne daty

Hologram ELS

31-10-24

(4.91 / 5 )

Kolekcjonerski hologram studencki ELS z datą 31-03-24, przeznaczony na akademicki semestr zimowy 2023/24.

teraz

175 PLN

129 PLN

 

+ wysyłka w 24h

Kup teraz